Warren Buffett: proč budu investovat do startupů

No dobře, takhle to úplně neřekl. Bylo to takhle (zkráceno z originálu který vyšel 9. 2. 2012 v časopise Fortune, resp. z českého překladu od spol. Vltava Fund):

V zásadě vysvětluje, proč preferuje investice do firem spíše než investice do dluhopisů či komodit.
„Já sám dávám přednost … investicím do produktivních aktiv, ať už podniků, farem nebo nemovitostí. V ideálním případě by tato aktiva měla mít během inflace schopnost vykázat zisk a ne jen držet hodnotu a vyžadovat jen minimum nových kapitálových investic. Tuto dvojitou podmínku splňují farmy, nemovitosti a řada podniků.

Ať už bude měna za sto let založena na zlatě, mušlích, žraločích zubech nebo kusech papíru (jako dnes), lidé rádi smění několik minut své denní práce za Coca-Colu nebo burákovou pochoutku. V budoucnu bude populace přesunovat více zboží [dobrá zpráva pro Shipito :)] konzumovat více jídla a vyžadovat více prostoru k bydlení než nyní. Lidé budou vždy směňovat to, co produkují, za to, co produkují jiní.

Podniky budou dále efektivně dodávat zboží a služby požadované občany. Obrazně řečeno, tyto komerční „dojnice“ budou žít po staletí a navíc budou produkovat stále větší množství „mléka“. Jejich hodnota bude určena nikoli na základě prostředku směny, ale jejich schopností produkovat mléko. Prostředky z prodeje mléka se majitelům krav skládají.

Naším cílem bude zvyšovat vlastnictví prvořadých podniků. Pokud budeme moci, budeme je chtít vlastnit úplně – ale budeme také majiteli velkých podílů obchodovatelných akcií.“

PS: V ČR/SK mám kontakt asi na 40 investorů. Pokud chcete někdo investovat do startupů a nevím o Vás, napište mi 🙂

Reklamy

1 komentář: „Warren Buffett: proč budu investovat do startupů

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s