Do 22.4. se můžete hlásit do III. výzvy programu CzechAccelerator a vyrazit do světa

O CzechAcceleratoru a o firmách které do programu byly vybrány jsem psal nedávno.

Je stále možné se přihlásit do II. výzvy a odletět do světa již prvního dubna.

Aktuálně byla vyhlášena III. výzva (odlet od 1.7.), která stojí za zvážení:

  • pro plno českých firem (nebo zahraničních firem s dceřinou společností v ČR, vždy však se sídlem či provozovnou mimo Prahu) může být zajímavé vyrazit na 3 až 6 měsíců do zahraničí,
  • historická úspěšnost akceptace přihlášek je téměř 50 %,
  • programu je dokonce možné se účastnit vícekrátů,
  • v rámci programu získáte předletové 4 denní školení, kontakty v místě stáže, kancelář až na 6 měs. a proplacení dalších nákladů v místě (letenka, školení, právní náklady, mentoři, ..) až 855.000,- tis. Kč.

Podmínky pro přihlášení do programu jsou relativně omezující, nicméně z pohledu startupu by měly být bezproblémové. Program ale není určen pro pražské firmy – avšak můžete změnit své sídlo třeba do Horoměřic 🙂 Nebo počkat na otevření pražských operačních programů pro podporu inovativných firem – těch bychom se měli dočkat do konce letošního roku.

Ofic. informace CzechInvestu k vyhlášení III. výzvy:


Vážený pane, Vážená paní,

CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vyhlásil již III. výzvu do projektu CzechAccelerator 2011-2014, který je určen pro malé a střední technologické firmy.

Cílem projektu je pomocí poradenských služeb zaměřených především na rozvoj manažerských zkušeností a posílení marketingových schopností, podpořit rozvoj inovativních českých firem na vyspělých zahraničních trzích. Součástí poskytovaného poradenství je podpora v procesu získávání financování formou business angels či rizikového kapitálu, snadný přístup k potenciálním strategickým partnerům, špičkovým poradcům či účast na networkingových akcí a seminářích s investory.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007 – 2013 (OPPI), programu podpory Poradentství prioritní osy 6 „Služby pro rozvoj podnikání“.

Projektu se dosud zúčastnilo 13 firem, 3 z nich už dokonce opakovaně.

V aktuální výzvě je možné se hlásit do následujících destinací:

  1. na západním pobřeží USA najdou uplatnění především firmy se zaměřením  na IT, life sciences a nanotechnologie. V Silicon Valley, kde se akcelerátor nachází,  je největší světová koncentrace venture kapitálových fondů a know-how v oblasti IT. Svá sídla nebo klíčová vývojová centra mají v této oblasti i nejvýznamnější IT firmy světa jako Google, Sun Microsystems, Oracle nebo Microsoft. Partnerem projektu je inkubátor US Market Access Center (http://www.usmarketaccess.com).
  2. Pro firmy podnikající v life sciences, zdravotnické technice či biotechnologiích je vhodný akcelerátor na východním pobřeží USA v Bostonu, Massachusetts. Zdejší oborová asociace biotechnologického průmyslu je nejstarší svého druhu na světě a přes 2/3 jejích členů (z cca 600) podniká přímo v oboru. Další výhodou je místní podněcující univerzitní a akademické prostředí (MIT, Harvard, Bostonská Univerzita) či Massachusetts Institute of Technology a Cambridge Innovation Center, kteří se podílejí na vývoji a podpoře nových projektů. Partnerem projektu je poradenská společnost MassGlobal Partners (http://www.massglobalpartners.com), firmy sídlí v prostorách Cambridge Innovation Center (www.cictr.com).
  3. V Singapuru mohou najít nové příležitosti k rozvoji podnikání zejména inovativní firmy z oblastí ICT, biotechnologií a life sciences. Business accelerator Expara IDM Ventures Pte. Ltd. (EIDMV) v Singapuru poskytuje poradenství pro start-up společnosti a spolupracuje s fondy rizikového kapitálu, business angels, výzkumnými ústavy i vládními agenturami. Více na http://www.expara.com.
  4. Izrael patří k technologicky nejvyspělejším zemím v biotechnologiích a informačních a komunikačních technologiích. Firmám zde pomáhá The Trendlines Group Ltd. (www.trendlines.com).  Jeho součástí jsou inkubátor zaměřený na zdravotnická zařízení, biotechnologie a farmacii – Misgav Venture Accelerator a inkubátor zaměřený na čisté technologie – Mofet Venture Accelerator.
  5. Švýcarsko je otevřeno firmám z oblastí biotechnologií, life sciences, čistých technologií a přesného strojírenství. Švýcarský Technopark Zürich Foundation už od roku 1988 poskytuje pro inovativní a technologicky orientované společnosti prostory, financování prostřednictvím soukromých fondů a pomáhá přenášet znalosti z výzkumu na obchodní trh. Hostí více než 250 high-tech společností, poskytovatelů služeb, výzkumníků a vysokoškolských institucí. Více na http://www.technopark.ch.

Přihlášky je možné podávat na adresu accelerator@czechinvest.org nejpozději do 22. 4. 2012.

Podrobnější informace o projektu, podmínkách účasti, požadavcích, podpoře a způsobilých výdajích naleznete v příloze nebo na internetových stránkách www.czechaccelerator.cz.

S pozdravem,

Ing. Markéta Havlová
Projektová manažerka pro program CzechAccelerator
Odbor podpory investičních projektů
Agentura pro podporu podnikání a investic – CzechInvest

Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Tel:  +420 296 342 576
E-mail:  marketa.havlova@czechinvest.org
http://www.czechinvest.org


Přihlášky do programu CzechAccelerator.

One thought on “Do 22.4. se můžete hlásit do III. výzvy programu CzechAccelerator a vyrazit do světa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s