Prijdte se podivat na “moje” Internet of Things na WebExpu

I letos budu na WebExpu, a i letos budu pomahat – tentokrat obsahove.

1. Jednak jsme pro vas v atriu, tedy tam kde bude i dalsi doprovodny program a kam je vstup zdarma, pripravili nekolik stolku s ukazkou ruznych gadgetu, jako Google Glass, 3D tiskarnu, zarovky reagujici na to co poslete na Twitter nebo treba ukazky real-time videoanalytickych aplikaci s API vystupem (rozmazavani obliceju, pocitani a klasifikace aut atp.) naseho click2streamu. Mimochodem, pokud nejakou audio/video analytiku delate, muzete vasi apku dat do naseho appstore, dejte vedet).

2. Druhak se po peti letech vracim k moderovani (tenkrat to byla panelova diskuze “desktop vs. web” – jak nam to tema dnes prijde out ze?), a to odpoledniho tracku v Big Data & Internet of Things hall. Prednasky zdarma bohuzel nejsou, ale muzete pouzit muj kod “OCI” pro 20% slevu (a kdyz se vam to nebude libit, tak Vam Vasek vrati penize zpatky, takze to vlastne muzete mit taky gratis 🙂

Ten zacne moji prednaskou Internet of Things for dummies, CEOs and hackers, kde vysvetlim co to vlastne IoT je a jak ho muzete vyuzit pro svuj byznys. Ukazu prakticke moznosti vyuziti toho, ze spousta software a dnes uz i hardware (treba i vase hodinky, bryle ci kardiostimulator) maji v sobe API a umi spolu nejakym zpusobem interagovat. Na IoT mne bavi zejmena to, ze svym zpusobem demokratizuje svet. Lide vymysli kombinace, ktere jiste vyrobci nezamysleli – treba Apple jiste nechtel pomoci hlasoveho asistenta Siri ovladat Philipsove zarovky. Podobny scenar mimochodem lze postavit nad nasimi aplikacemi v click2streamu, kde si kamera, ktera nadetekuje pohyb v nocnich hodinach (ktery umime reportovat pres API), muze na nevitaneho navstevnika posvitit – nebo treba vypustit do vzduchu vice ci mene agresivni helikopterku. Prednaska je urcena pro vsechny bez rozdilu.

Potom navaze Stepan Bechynsky s prednaskou vysvetlujici, k cemu muze byt dobre sbirat data ze vsech moznych senzoru kolem nas. Treba i to, ze by Reditelstvi silnic a dalnic mohlo podle drncani vaseho mobilu v aute poznat, kde maji zacit s opravou D1 :). Ukaze i konkretni technologicka dema jak si takovy senzor (at uz zvukovy, otresovy ci jiny) udelat a zaroven nezacinat na zelene louce, tedy napr. s vyuzitim mikropocitacu Pixace, Arduino, Raspberry Pi nebo treba .NET Micro Frameworku.

Patrik Zandl predstavi jaky dopad muze mit sbirani dat o spotrebe ze senzoru v elektricke distribucni siti. Mozna se zastavi i nad myslenkou Elona Muska z automobilky Tesla, jejiz produkce zpusobila pry uz 50% svetove poptavky po bateriich, ze by se vykyvy v distribucni siti dane rozdilem vyroby a spotreby elektriny mohly vyrovnat prave z baterii automobilu Tesla (tedy tech, prave pripojenych do site).

Blok zakonci Avi Itzkovitch s prednaskou o dusledcich IoT pro produktove a UI/UX designery.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s