Startupy z eClubu 2012: moje hodnocení

eClub je série každotýdenních přednášek lidí z praxe pro studentské týmy. Vznikl v r. 2011 díky Honzovi Šedivému na ČVUT, kde má stále své zázemí – avšak vybrané přednášky streamují živě na několik dalších VŠ. Na webu eClubu naleznete více informací a videozáznamy. Svůj inkubátorek má mimochodem už i  ČZU. Oproti eClubu je více zaměřený na workshopy. Letos běží v testovacím režimu v podstatě jen se mnou a Vaškem Švecem, účastní se jej 4 týmy a zatím nám dělají radost.

Během semestru účastníci eClubu pracují, v podstatě zcela samostatně, na svých projektech.. z nichž některé by se již daly nazvat i startupem (mají víc než jen powerpointovou prezentaci 🙂

Seznam projektů eClubu 2012 vč. popisu naleznete na TěchInternetech.

Minulý týden proběhla prezentace před porotou, já jsem hlasoval takto:

1. serversense
2. babywebik
3. citysmartgo

V jiných projektech je určitě větší potenciál, ale hlasoval jsem právě takto, protože nám bylo organizátorem kladeno na srdce, že máme klást důraz na realizovatelnost. Což v tomto případě chápu tak, že existuje velká šance, že daný tým svůj produkt spustí a bude mít šanci od zákazníků získat zpětnou vazbu. Ze všech dalších projektů se mi líbily ještě dva další, které doufám přes léto potkám v Node5.

Jinak jsem hodnotil dle 5P: Problem, Potential, People, Payment, Prove it.

A nejvyšší bodové hodnocení v oblasti “People” dostaly jen týmy serversense a babywebík. Proč? Protože konkrétní lidé “schovaní” za těmi projekty si zaslouží větší pozornost než právě ty projekty. Protože o nich pravděpodobně uslyšíme, i když třeba v jiné souvislosti než nyní. Protože to čemu věří, dotáhnou do konce. A nebo naopak rychle zjistí, že tohle není ta správná cesta a vydají se na jinou, lepší.

Celkové hodnocení poroty, tedy zveřejnění výherců, by mělo být venku tuším 23. května.

Držím palce!

2 thoughts on “Startupy z eClubu 2012: moje hodnocení

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s